Přejít na obsah
Academie du cognac
O NÁS
Exkluzivní cognacové centrum v Praze na Starém Městě, pár kroků od Karlova mostu.
Darja Krupková


Majitelka a managerka Académie du Cognac
Darja Krupková
Francie je má druhá vlast a má nejoblíbenější část se nachází v oblasti Charente, kde leží město Cognac. Je to malé město, které na mne působí jako jedna velká rodina, všichni jsou veselí a všude jsou vinice na výrobu cognacu. A právě tady jsem měla tu možnost poznat a zamilovat si umění cognacu. A tak jsem si přála přenést toto kouzelné místo do mé milované Prahy a vytvořit zde takový malý vlastní svět Cognacu.
Od svých jedenácti let jsem žila v Paříži, kde jsem vystudovala prestižní baletní školu Opéra de Paris. Následně jsem tančila v divadlech Opéra de Paris a Opéra de Bordeaux, které se nachází 130 km od Cognacu, kam jsem dojížděla na víkend a nějakou dobu i žila. A právě tady se zrodil zlom v mém životě, jednak touha vrátit se "domů" a jednak nové životní naplnění - cognac. I když se na první pohled zdá, že balet a cognac jsou úplně rozdílné činnosti, ve skutečnosti jsou si velice blízké, oba tyto světy znamenají vrchol určitého umění."
Radek Kindl


Manager a šéfkuchař restaurace Art Culinaire du Cognac
Radek Kindl
„Gastronomie je má celoživotní vášeň a vždy se snažím hostům připravit co nejlepší kulinářský zážitek. Věřím, že když člověk dělá něco s láskou, může se i jednoduchá věc stát opravdovým uměním.“

Svou kariéru odstartoval před 19 lety, zkušenosti nasbíral v nejprestižnějších restauracích a hotelech v Praze, kde se postupně vypracoval na pozici šéfkuchaře. Ze zahraničí sbíral nejrůznější dovednosti a kombinace především v Anglii a později i ve Francii, kde také nabral nejvíce zkušeností a hlavně inspirací.

Díky tomu se jeho hlavní inspirací stal cognac, baví ho hledat společnou harmonii tohoto dokonalého nápoje s různými pokrmy a netradičními kombinacemi. Spolupracuje s vyhlášeným šéfkuchařem Thierry Verrat, který se specializuje na párování s cognacy více než dvacet let a má díky tomu prestižní ocenění michelinské hvězdy jako jediný v oblasti cognacu.
Académie du cognac
Liliová 1070/18, Praha 1 – Staré Město, 110 00
Telefon: 00 420 725 927 414
All rights reserved - Académie du Cognac
Académie du cognac
Návrat na obsah